Kroniky online -
Hasičské desatero
2018-07-23 12:31:55

Hasičské desatero

 

 

  • Nehledej v dobrovolném sboru hasičském ni zisku, ni slávy, nýbrž jen povinnost bratrské pomoci ve štěstí.

 

  • Jsi-li hasičským dobrovolníkem, buď jím celou duší a celým tělem, nemáš-li dobré vůle, nejsi dobrovolníkem a jsi dobré věci na obtíž.

 

  • Buď obětavý a statečný, ale jednej vždy s rozvahou, zbytečně nevydávej se v nebezpečí a dbej  v činnosti hasičské svého zdraví.

 

  • Jsi-li činovníkem, nevypínej se nad jiné, ale pamatuj, že ti, kteří tě zvolili, očekávají od tebe činnost zvýšenou a všechny přednosti těla i duše.

 

  • Bratry své považuj za rodné, jsi-li vzdělanější, nepohrdej jimi, hleď se jich povznést.

 

  • Pamatuj, že na hasičském dobrovolníku se žádá povaha přímá šlechetná a vlastenecká, v pospolitém jednání počestná a vlídná.

 

  • Užitečnost hasičského zřízení dokazuje se lépe skutky než slovy, ale zájmy hasičské dlužno vždy a všude slušným způsobem hájit.

 

  • Nevyvolávej ve spolku různic, sporů a pohoršení, ale přičiň se kvůli dobré věci, abys všelijaké neshody přátelským způsobem zamezil nebo usmířil.

 

  • Máš-li na sobě čestný stejnokroj hasičského dobrovolníka, pamatuj, že nevhodným způsobem a chováním nezpůsobíš hanbu sobě, ale zřízení, jehož odznak nosíš.

 

  • Jsi-li členem hasičské dobrovolnosti, pak se tímto desaterem řiď a budeš dobrým hasičským dobrovolníkem.


Odkaz na kroniku: http://sdholesnice/online-kronika.cz/2018/2/

Noc kostelů
2018-05-02 16:21:08
Noc kostelů 2017
9.6.2017 měli návštěvních a občané opět možnost zavítat do našeho kostela na Noc kostelů. Podívat se na výstavu fotografií p. V. Šimra, soutěžní výstavu obrázků dětí ze ZŠ a koncert sboru Laurentius.

     
     

Odkaz na kroniku: http://dlouhy-most/online-kronika.cz/2017/11/

Česko zpívá koledy
2018-05-02 16:06:23
Česko zpívá koledy
V letošním roce jsme se poprvé zapojili do akce Česko zpívá koledy 13.12.2017. Přes velkou zimu a ledový vítr se na prostransví před kostelem sv. Vavřince sešla spousta neohrožených zpěváků a zazpívala si poté už v advetně vyzdobeném kostele vánoční koledy.

Odkaz na kroniku: http://dlouhy-most/online-kronika.cz/2017/12/

Dárkové krabičky Luxury v matném provedení
2018-04-03 14:12:38

 

Dárkové krabičky Luxury v matném provedení

 

Ke každému náramku lze přikoupit černou dárkovou krabičku z edice Luxury, která vašemu šperku dodá jedinečnost a exkluzivitu. Součástí dárkového balení je protiprachový sametový pytlík, vizitka s významem minerálu a kartička s poděkováním za Váš nákup.

 Zakoupíte na www.e-naramky.cz
Odkaz na kroniku: http://sparkly/online-kronika.cz/2018/2/

Náramek Gold Tree of Life
2018-04-03 11:08:11
Náramek Gold Tree of Life

Ručně vyrobený náramek Gold Tree of Life je decentní souhra matného křemene s elegantním zirkonovým amuletem. 
Strom života nad námi drží ochrannou ruku - z kořenů vyrůstá součastnost a naši předkové jsou stále s námi a ochraňují nás. Křemen je nejúčinnější léčivý krystal na světě. Povzbuzuje psychiku, samostatnost, pomáhá v sebezdokonalení, ochraňujepřed vším zlým a negativním.

Zakoupíte na www.e-naramky.czOdkaz na kroniku: http://sparkly/online-kronika.cz/2018/6/

Náramek Red Teddy
2018-04-03 10:57:06

 

Náramek Red Teddy

Ručně vyrobený náramek Red Teddy z mramorového howlitu a elegantních vínových perliček, doplněný o stopery z AAA luxusní edice. Medvídek je osázený zirkony a postříbřený stříbrem (Ag 925). Pokud si potrpíte na výjimečné věci v té nejvyšší kvalitě, pak je Red Teddy ideální volbou právě pro vás. Medvídek je uctíván jako mocné zvíře. Je symbolem síly, odvahy a ochrany svých blízkých!

 Zakoupíte na www.e-naramky.cz
Odkaz na kroniku: http://sparkly/online-kronika.cz/2018/5/

Dámský náramek Red Passion
2018-04-03 10:14:19

 

Dámský náramek Red Passion

Exkluzivní náramek Red Passion je doslova nabitý energií a vášní, přesně jako jeho nositelka. Je složený z vysoce kvalitních vínových perel z české dílny a přívěsku Swarovski Elements, který hraje všemi barvami duhy. Perla je netypičtějším symbolem ženy.

 Zakoupíte na www.e-naramky.czOdkaz na kroniku: http://sparkly/online-kronika.cz/2018/3/

Set náramků Red Shaman
2018-03-28 19:44:39

 

Set náramků Red Shaman

 Set náramků s názvem Red Shaman je exkluzivní spojení lesklého fasetového jadeitu a matného křišťálu. Zirkonová postříbřená liška symbolizuje inteligenci, má skvělý instinkt a hlubokou duchovní intuici. Stane se vaším spirituálním průvodcem zde na zemi.

 

 Zakoupíte na www.e-naramky.cz

 Odkaz na kroniku: http://sparkly/online-kronika.cz/2018/4/

Základní škola a Mateřská škola, školní rok 2014 /2015(5)
2017-09-01 10:08:40

Na nádvoří všichni navštívili čarovnou bestyjolu – čarodějnice se zde staraly o ovce, kozy, bažanty, hrdličky, krysáky , myši a o ostatní zvířata. Na nádvoří probíhal kurz létání na koštěti, který si všechny děti vyzkoušely. Malé děti provázela princezna, školáky čarodějnice. Od sklepa až po půdu viděly děti pohádkové kamarády, byla zde spousta soutěží, hádanek a v pekle čekal pytel pekelně dobrých bonbónů.Odkaz na kroniku: http://nova-ves-cz/online-kronika.cz/2015/40/

Základní škola a Mateřská škola, školní rok 2014 /2015(4)
2017-09-01 10:06:53

20. května probíhala besídka ke Dni matek v mateřské škole, paní učitelka se rozloučila s předškoláky, kteří dostali na památku knihu a malý dáreček. Všechny děti předaly maminkám vlastnoručně vyrobené srdíčko a květinku. Paní starostka se přišla také podívat na děti a přinesla jim dárek reflexní vesty, které děti využijí  na procházky a výlety.

19. května proběhl v Chrastavě 1. ročník atletické soutěže o Pohár mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko. Po důkladném tréninku bylo vybráno šestičlenné družstvo, které nasbíralo spoutu zkušeností na velkých závodech. Starostové mikroregionu a ředitel Základní školy Chrastava pan Mgr. Trpišovský přivítali závodníky a zahájili soutěž. Paní starostka R. Hajnová předala dětem vlajku obce a žáci se zařadili mezi jedenáct škol, které se závodů účastnily.

V červnu probíhala oslava Dne dětí. Mateřská škola oddělení Berušky měla na školní zahradě připravené soutěže.  Pomáhali s nimi zaměstnanci školy, ale i členové Advaity v Nové Vsi. Motýlci odjeli do libereckých kasáren, kde probíhal Dětský den. Děti si prohlédly vojenskou techniku, ukázku výcviku psů, probíhaly zde soutěže a spousta zábavy pro děti.

Základní škola šla pěšky do Advaity, cestou žáci plnily úkoly u pohádkové babičky, u kořenářky a u světoběžníka. Vyzkoušeli si práci s buzolou, řešili pohádkové kvízy a na závěr měli v Advaitě připravené soutěže a opékání vuřtů.

Počasí bylo pěkné a celý den se dětem vydařil.

Na závěr školního roku čekal na děti školní výlet.  Mateřská škola i základní škola navštívila hrad a zámek Staré hrady.

Děti navštívily pohádkové sklepení, kde bydleli hodní čertíci, vodní skřítkové s vodnickou domácností, rodinka starohradského obra, velký drak s dračím vejcem a spousta skřítků. Starší děti a žáci navštívili pohádkovou půdu, kde se nacházela spousta pavučin a plno krásných starých věcí. Bydleli zde čarodějnice všech kategorií, pravá strašidlaa strašidýlka a hodní skřítkové.Odkaz na kroniku: http://nova-ves-cz/online-kronika.cz/2015/39/

.